09 / 12 / 2016
Ana Menü
Anasayfa
Kurumsal
Prosesler
Ürünler
Download
Sipariş Formu
İnsan Kaynakları
İletişim
Fiyat Listesi
DUYURULAR
ADA KİMYA -

Her türlü Kimyasal Ürünler İçin,
En Uygun Fiyatllara,  Ada Kimya'dan ulaşabilirsiniz. Güncel Fiyat Listesi için
Lütfen İrtibata Geçiniz...Grafik Hava Durumu
Ziyaretçi Sayaci
Bugün4
Toplam55195


 

Delik içi ve desen kaplama kimyasalları
Yağ Alma Kimyasalları
DEGREASE 1020, özellikle plastik (polyester,poliamid,epoksi gibi) ve bakırlı yüzeyler üzerindeki hafif yağlar ve parmak izlerini alıp, parçaları akımsız ve akımlı kaplama işlemine hazır hale getirmek için tasarlanmış asidik karakterde, sıcak olarak çalışan bir kimyasaldır. Uygulama Alanları:Delik içi kaplama, desen kaplama, daldırma kalay kaplama, elektrolitik altın kaplama, siyah oksidasyon ve kimyasal nikel&daldırma altın kaplama prosesleri.
Mikro Aşındırma Kimyasalları
Bakırlı yüzeyler üzerindeki oksit tabakasını temizleyerek ve mükemmel bir yüzey topografisi oluşturarak parçaları daha sonra yapılacak yüzey işlemlere hazır hale getiren kimyasallardır. Uygulama Alanları:Delik içi kaplama, desen kaplama, daldırma kalay kaplama, elektrolitik altın kaplama, siyah oksidasyon, Hot Air Solder Levelling ve kimyasal nikel&daldırma altın kaplama prosesleri COPPERETCH 1025, Daldırma yöntemiyle uygulanır ve sıcak (39-45 ºC) çalışır.2 komponentli olup sıvı şeklinde kimyasaldır.
 COPPERETCH 3000, Daldırma ve spreyleme yöntemiyle uygulanır ve 30 ºC civarında çalışır.Toz şeklinde bir kimyasaldır. STABOLIN 3000, H2O2/H2SO4 ile çalışan mikro aşındırma banyoları için katkı malzemesidir. Hidrojen peroksit sarfiyatını azaltır ve aşındırma hızını kontrol eder. Sıvı şeklinde bir kimyasaldır. Daldırma ve spreyleme yöntemleriyle uygulanabilir. 
COPPERETCH 2025,Özellikle Tek taraflı PCB üretimi organik kaplama prosesinde kullanılmak üzere geliştirilmiş bir kimyasaldır.İlk hazırlama ve normal kullanım kimyasalı olmak üzere 2 çeşittir. Sıvı şeklinde kimyasallardır. Sprey yöntemi ile uygulanır.
Aktivasyon Kimyasalları
Aktivasyon Kimyasalları ABS, Polyester, Poliamid ve Epoksi gibiPlastik yüzeyler üzerinde katalitik bir yüzey oluşumunu sağlayarak yüzeyi akımsız bakır kaplamaya hazırlayan kimyasallardır. PREAKTIVATE 7000, Ön Aktivasyon kimyasalıdır. Oda sıcaklığında çalışır.Yüzeyi Aktivasyon için hazırlar. Safsızlıklara karşı Aktivasyon banyosunu korur. Toz şeklinde bir kimyasaldır.
AKTIVATE 8000, Kolloidal palladyum çözeltisi olup, iletken olmayan malzemelerde katalitik bir yüzey oluşumu sağlayarak yüzeyi daha sonraki akımsız bakır kaplamaya hazırlar.
25-30 ºC’ta çalışır. Sıvı şeklinde bir kimyasaldır.
 CONDITION 1070, Aktive edilmiş yüzeyler üzerinde hızlı ve etkin bir kimyasal kaplama yapılmasını sağlar. Oda sıcaklığında çalışır.
2 komponentlidir. Sıvı ve Toz şeklinde kimyasallardır.
Elektrolitik Bakır Kaplama Kimyasalları

COPFERIT 1000: Kullanıma hazır elektrolitik bakır kaplama banyosudur. Parlatıcısı ilave edilmiş ve safsızlıkları alınmıştır.CUPPER 500:Elektrolitik bakır banyosu hazırlanması ve ilavelerinde kullanılan Safsızlıkları alınmış, konsantre Bakır Sülfat çözeltisidir.PARLATICI ADACOPPER 310 :Elektrolitik Bakır banyosu parlatıcısıdır. Bu parlatıcı kullanılarak yapılan kaplama oldukça parlaktır. Yüksek Kaplama kabiliyetine sahiptir. 4 Amp/dm2’ye kadar akım yoğunluklarında kullanılabilir. Kullanım miktarı düşük olup banyo sorunsuzdur.